Túlélés
Mit tartalmaz –e menüpont?
- Hétköznapi megközelítésben:
Egyre rohamosabban drágul az üzemanyag, a fűtőanyag, az élelmiszer, a gyógyszer, miközben egyre bizonytalanabb munkahelyünk, fizetésünk. Aki hitelből vett lakást, kocsit, könnyen válhat a bankok „modern“ rabszolgájává egyéni szinten úgy, mint ahogy országos szinten ez 2012-re gyakorlatilag megtörtént. A népbetegségek egyre súlyosabban jelentkeznek, miközben az egészégügyi rendszerünk omladozik. Az élelmiszert is külföldről kapjuk, az itthoni termelés nem képes már ellátni az országot, mert a termelőink tönkrementek, és a klímaváltozás hatása egyre több helyen pusztítja el a termést. Stb, stb.......
Ha képesek vagyunk a média által közvetített hírek mögé nézni, ha rászánjuk magunkat, hogy magunkban, vagy baráti társaságban közösen átgondoljuk, fog-e a helyzet javulni gyökeres változtatás nélkül, akkor egyértelműen arra a következtetésre jutunk, hogy nem.
Radikális változás szükséges, mind a közélet, mind a családok szintjén.
Holisztikus szakmapolitikai megközelítésben:
A XX. századra kialakult kapitalizmus egy, a bolygó adta véges fizikai rendszerben végtelen növekedési (kényszer)pályára állított gazdasági-környezeti-társadalmi berendezkedés. E növekedést nevezi e globális rendszer véleménydiktatúrája mind a mai napig fejlődésnek. Könnyen belátható, hogy a fent leírt berendezkedés nem fenntartható, a rendszerbe kódolva van az összeomlás. A kollektív öngyilkosságnak e módját Dennis Meadows és munkatársai a Növekedés Határai című tanulmányukban már 1972-ben tudományos eszközökkel bemutatták, bizonyították. 30 év múlva felülvizsgálták az ott leírtakat, s bebizonyosodott, hogy a prognosztizált ütem szerint halad civilizációnk az összeomlás felé.
Egyre ijesztőbb mértékben fokozódik a globális édesvíz hiány, energiahiány, nyersanyag túlfogyasztás, a biodiverzitás romlása, a klímakatasztrófa fokozódó kihívásai, az ebből és a rohamos termőföldpusztulásból, GMO megjelenéséből is következő, egyre élesebben jelentkező élelmiszerbiztonsági problémák. A Magyarország fölé is kerekedő transznacionális pénzügyi kartell forrásszivattyúinak intenzív, tovább növekvő természeti erőforrás-felélést és szürkeállomány elvándorlást ösztönző működése, a fentiek miatt is kialakuló, több milliárd fővel most formálódó migrációs fenyegetettség, nemzetbiztonsági veszélyeztetettség, mindent egybevetve már olyan összeomlási potenciált jelent, hogy a fenntarthatóság helyett már a túlélés szó használata indokolt.
Ökológiai lábnyomunk sokszorosa a biokapacitásnak, úgy a világban, mint Magyarországon, és Kecskeméten is. Mindnyájan létbűnözők vagyunk, a kapitalista rendszer sajátossága és forráspazarló egyéni életvitelünk miatt.
Magyarország 2012-re a hétköznapi önújrateremtésének kereteit jelentő valamennyi funkció felett elvesztette az ellenőrzést. Pénzügy, bank, energetika, média, távközlés, informatika, közmű-hálózatok… a kereskedelem, az élelmiszer, gyógyszer előállító és forgalmazó rendszerek mind-mind idegen, magán érdekeket szolgáló globális hálózatok kezében vannak, és bármikor elvonhatók, illetve szembefordíthatók a magyar társadalommal. (Bogár L. nyomán) Kiszolgáltatottságunk szinte teljesnek mondható, túlélésünk már évtizedes távon belül is veszélybe került.
Képviselői küldetés
Hogyan tudjuk a 2012-re kilakult gazdasági-környezeti-társadalmi helyzetet kezelni, a közelgő összeomlás veszélyét, ill. a várható károkat csökkenteni?
Hogyan éljük túl az emberiség történelmének legnagyobb mértékű, legradikálisabb, egyben rohamléptekkel közeledő változását?
Erre próbál választ találni e weboldal alapítója, szerkesztője, aki önkormányzati képviselői munkájának (a teljesség igénye nélküli (!)) bemutatásán keresztül bontja ki a fenti gondolatokat e menüpontban, tesz megoldási javaslatokat és keres további szellemi és tettrekész-támogató partnereket e történelmi küldetéshez.